Ce & pentru Ce

La finalul Scolii

Cum a fost la Scoala

Andrei Paduraru

In scoala asta o sa ai doi dusmani „S-a mai facut” si „N-am timp”. Primul e mai nasol, ca are experienta. Nu poti sa te bati cu el decat daca sapi si sapi pana ajungi la idei pe care nu stiai ca poti sa le ai. Partea buna e ca o sa inveti sa sapi de la niste „gropari buni”. Al doilea tine de tine si de cum iti gestionezi tu lucrurile pe care le ai de facut. De cum te imparti intre facultate, asociatii studentesti, munca sau ce mai este. Sa nu faci ca altii *cough* si sa te bazezi pe ideile care-ti vin pe drum spre tutorat. Tot la Școala ADC*RO o sa-ti faci si prieteni, fie ca au forma de colegi, fie de tutori. O sa inveti sa vezi lucrurile altfel, o sa faci noi legaturi intre lucruri total diferite si o sa vrei mai mult de la tine – stii ca se poate. Daca esti genul de om ambitios si care vrea mai mult de la el, inscrie-te!

Inapoi