Au avut loc primele seminarii la scoala ADC*RO
22 Aprilie 2008

La primele doua cursuri, studentii scolii de creatie au luat contact cu notiunile introductive in domeniul advertising-ului.

Pe 10 aprilie, Serban Alexandrescu (Creative Director, Headvertising) si Dorian Pascuci (Creative Director, ADDV) au tinut cursuri despre Strategie, pozitionare, marca si branding.
Prezentarea celui de-al doilea curs, in data de 14 aprilie, a fost condusa de catre Liviu David (Creative Director, Next Advertising) si Serban Alexandrescu.
Tema de discutie a fost “Conceptul” iar intalnirea a beneficiat si de prezenta unui invitat special, Bogdana Butnar, Senior Strategic Planner, McCann Erickson Romania, care le-a vorbit studentilor ADC*RO despre concept si “Creative Strategy”, noua abordare in planning.