Incep inscrierile pentru cea de-a III-a editie a Scolii ADC*RO
28 Iunie 2010

Scoala de creatie ADC*RO, un proiect Art Directors Club Romania (ADC*RO) in parteneriat cu Uniunea Agentiilor de Publicitate din Romania (UAPR), da startul pentru cea de-a treia editie.

Inscrierile pentru concursul de admitere se pot face online, intre 28 iunie si 1 septembrie 2010.

Participantii vor avea de rezolvat un brief, in urma evaluarii tuturor inscrierilor urmand sa fie admisi la cursurile Scolii ADC*RO 60 de studenti.

Criteriile pe baza carora tutorii scolii vor nota inscrierile sunt creativitatea, originalitatea si respectarea cerintelor briefului.

Cursurile scolii vor incepe la 1 octombrie 2010 si se vor desfasura pe parcursul a 12 saptamani, pana in februarie 2011.

Pentru inscrierea in concursul de admitere nu se percepe nicio taxa.

Pentru a urma seminariile scolii ADC*RO, studentii admisi vor avea de achitat, ulterior, o taxa de 500 de euro. La finalul scolii, cei mai talentati studenti vor beneficia de internship-uri in agentii de publicitate.