Inscrierile la Scoala ADC*RO continua pana pe 24 octombrie
16 Octombrie 2012

Admiterea pentru cea de-a cincea editie a Scolii ADC s-a prelungit pana pe 24 octombrie, orele 23.59.

Deadline final: 24 octombrie, ora 23:59.

Inscrierile se fac online, pe www.scoalaadc.ro, prin completarea testului de admitere. Pasii de urmat ii gasesti aici.

Criterii:

- originalitatea

- creativitatea

- respectarea cerintelor briefului.

Lista celor admisi va fi anuntata la finalul lunii noiembrie, urmand ca in luna ianuarie 2013 sa inceapa cursurile celei de-a cincea editii a Scolii. In timpul scolii, studentii vor participa la seminarii si isi vor putea testa aptitudinile creative in cadrul intalnirilor saptamanale cu tutorii, iar la final, cei mai talentati vor beneficia de internship-uri in agentii de publicitate.

Pentru participarea la concursul de admitere nu se percepe nicio taxa. Pentru a urma seminariile Scolii ADC*RO, studentii admisi vor avea de achitat o taxa de 500 de euro.