Inscrierile la Scoala ADC se prelungesc pana pe 6 decembrie
26 Noiembrie 2015

Pentru că ideile bune nu vin de fiecare dată la timp, îți mai dăm o șansă să îți pui imaginația la încercare și să completezi testul de admitere la Școala ADC*RO #8: am prelungit ȋnscrierile până duminică, 6 decembrie, ora 23:59. Fă-ți curaj și trimite-ne răspunsurile tale la cele 5 întrebări din formular.

Cum te înscrii:
 - îți faci cont pe www.scoalaadc.ro și completezi testul de admitere cu cele 5 cerințe: vrem să ne povestești despre branduri românești și internaționale, să faci conexiuni neașteptate, să vorbim un pic despre politică și să ne faci un plan de campanie mișto. Dacă toate răspunsurile astea se conturează frumos, ne vedem la cursurile Şcolii ADC, ediția a opta, alături de cei 10 tutori. Şi distracția de-abia atunci ȋncepe!

Dacă ești admis la Școală, din ianuarie te vei întâlni la cursuri cu cei 10 tutori ai acestei ediții:

Andrei Tripșa (Founder & Creative Partner Three), Adrian Preda (Creative Director Friends TBWA/Bucharest), Cătălin Dobre (Executive Creative Director McCann Erickson România), Claudiu Dobriță (Creative Director Draftfcb București), Dorian Pascuci (Creative Director Havas Worldwide ADDV), Eugen Suman (Creative Director Kubis Interactive), Mihnea Gheorghiu (Group Creative Director Publicis Bucharest), Sorin Trâncă (Managing Partner Friends TBWA/Bucharest), Ștefan Vasilachi (Head of Art Geometry Global) și Valentin Suciu (Partner & Creative Director Jazz Communication)

După ce avem lista celor acceptați la cursurile Şcolii ADC, aflăm și cine primește bursa. Până atunci avem shortlistul cu primii 5: Ramona Scurtu, Karla Georgescu, Silvian David, Sabina Iancu și Andra Iulia Negrilă.
Dintre ei, tutorii vor alege câștigătorul, care primește bursa doar dacă este declarat admis și la testul de pe site-ul școlii.
Despre concursul pentru Bursa Grolsch aici .

În amintirea lui Ionuț Popescu, art director și fotograf, care și-a pierdut viața în urma incendiului de la Colectiv, ADC România înființează bursa "Ionuț Popescu”. Aceasta va fi în valoare de 500 euro și va fi oferită cursantului Școlii de Creativitate ADC*RO care se va situa pe primul loc la finalul școlii.

Succes!