Lista studentilor admisi la Scoala ADC 2014
11 Decembrie 2013

44 de studenti au fost admisi la cea de-a sasea editie a Scolii ADC*RO, care va incepe in luna ianuarie 2014.

Studentii care au fost admisi sunt: Adriana Musat, Adrian Pasita, Alexandra Buduru, Alexandra Iordache, Alexandru Filip, Anca Bacila, Andreea Diana Barsan, Andreea Moise, Andrei Finaru, Andrei Ropota, Bogdan Petcu, Carmen Avadanoaei, Claudiu Codau, Constantin Negrut, Corina Chirita, Cristina Alexandra Ionescu, Dan Ureche, Denisa Diaconu, Ennifer Anefi, Florin Fratica, Ilinca - Ioana Tudorache, Ioana Andronie, Ionut Iordache, Irina Prisacariu, Irina Stefan, Iustin Nicolae Voina, Jasmina Al-Qaisi, Lacramioara Timofciuc, Loredana Bulgaru, Luiza Dumistracel, Marian Iatan, Mateea Ilisai, Melania Lupu, Raluca Stefan, Ramona Chirica, Razvan Stoian,  Roxana Antonoiu, Roxana Gabriela Mirtea, Roxana Tanasache, Ruxandra Drilea, Stefan Grigoriu, Teodora Stefan si Viorica Schipor.

Cursurile se vor defasura in perioada ianuarie – aprilie 2014. La sfarsitul scolii studentii isi vor alcatui portofolii care vor fi evaluate de tutori pentru stabilirea unui clasament final, iar cei mai buni absolventi vor avea sansa sa efectueze stagii de internship in cadrul agentiilor implicate.

Bursa Grolsch a fost castigata de Ruxandra Drilea, in urma unui examen neconventional sustinut la Institute, The Café, care a constat in trei probe care au testat creativitatea si spontaneitatea studentilor. Selectia a fost facuta de Mihnea Gheorghiu (Group Creative Director Publicis si tutore al Scolii ADC*RO) si de Sebastian Olar (Copywriter McCann Erickson si absolvent al Scolii ADC).

Tutorii Scolii ADC*RO, editia a sasea, sunt:  Adrian Preda - Creative Director Friends Advertising, Catalin Dobre - Group Creative Director McCann Erickson Romania, Dinu Panescu - Group Creative Director McCann Erickson Romania, Dorian Pascuci -  Creative Director Havas Worldwide ADDV, Mihai Gongu - Creative Director GMP Advertising, Mihnea Gheorghiu - Group Creative Director Publicis Groupe, Serban Alexandrescu - Creative Director Headvertising, Sorin Tranca- Founder and Creative Director Friends Advertising, Stefan Vasilachi - Head of Art Geometry Global si Valentin Suciu - Creative Director Jazz.