Lista studentilor admisi la Scoala ADC 2015 si castigatorul Bursei Grolsch
28 Noiembrie 2014

45 de studenti au fost admisi la cea de-a saptea editie a Scolii ADC*RO, care va incepe in luna ianuarie 2015.

Sarbatorile incep mai devreme pentru:

Adina Aruştei
Silviu Antohe
Simona Miron
Teodor Petrișor Chiripuci

Cu ei ne vedem la cursurile Scolii ADC*RO, ei vor scoate cele mai bune idei pe briefurile si toate temele primite, ei vor merge cu emotii la intalnirea cu tutorele si dintre ei se vor alege premiantii si cei care intra in internshipuri in agentii la final!

Bursa Grolsch a fost castigata de Ion-Anton Georgescu, in urma unui examen neconventional sustinut la Institute, The Café, care a constat in trei probe care au testat creativitatea si spontaneitatea studentilor. Selectia a fost facuta de Andrei Tripsa (Creative Partner Three) si Stefan Vasilachi (Head of Art Geometry Global), ambii tutori ai Scolii ADC*RO.

Tutorii Școlii ADC sunt unii dintre cei mai cunoscuți și apreciați directori de creație de la noi: Andrei Tripșa (Founder & Creative Partner Three), Adrian Preda (Creative Director Friends TBWA/Bucharest), Cătălin Dobre (Group Creative Director McCann Erickson România), Claudiu Dobriță (Creative Director Draftfcb București), Dorian Pascuci (Creative Director Havas Worldwide ADDV), Mihai Gongu (Creative Director GMP Advertising), Mihnea Gheorghiu (Group Creative Director Publicis Bucharest), Sorin Trâncă (Managing Partner Friends TBWA/Bucharest), Ștefan Vasilachi (Head of Art Geometry Global) și Valentin Suciu (Partner & Creative Director Jazz Communication).