Luni incep inscrierile
8 Ianuarie 2009

Luni, 12 ianuarie, vor incepe inscrierile pentru cea de-a doua editie a Scolii de creatie ADC. Inscrierile constau intr-un test de admitere propus de tutorii Scolii, care poate fi accesat dupa crearea unui cont pe site-ul nostru, www.scoalaadc.ro.

Cei interesati vor avea la dispozitie trei saptamani pentru rezolvarea testului, pana la data de 2 februarie.

Cei 12 tutori vor examina aplicatiile si vor decide cine sunt cei 45 de studenti care vor urma cursurile. Studentii admisi vor avea de achitat o taxa ulterioara de 500 de euro.

Cursurile vor incepe pe data de 23 februarie si vor dura 12 saptamani, constand in doua intalniri saptamanale: un seminar si o sesiune de lucru in agentia la care au fost repartizati.