Prior & Books, alaturi de studentii ADC
2 Iunie 2009

Scoala ADC*RO va avea de acum inainte un nou partener, Prior & Books, unic distribuitor Luerzer’s Archive in Romania.

Prin intermediul acestui parteneriat, Prior & Books doreste sa fie alaturi de viitorii studenti ai Scolii ADC, oferindu-le materiale Luerzer’s Archive, reprezentative pentru domeniul advertisingului.

Pentru cea de-a doua editie a Scolii, Prior & Books le va oferi studentilor numeroase premii speciale, pentru cele mai bune lucrari ale fiecarei categorii.

Acestea constau in 6 abonamente pe un an la Luerzer’s Archive, atat pentru editia tiparita, cat si pentru varianta online.

In plus, toti participantii la Scoala ADC*RO vor primi editia aniversara de 25 de ani a revistei Luerzer’s Archive.

Prior & Books a fost fondata in 1994, an in care au inceput activitatea de import si distributie in Romania a celor mai importante lucrari de referinta tiparite in lume.

In prezent colaboreaza cu peste 500 grupuri editoriale din strainatate, precum: Oxford University Press, Cambridge University Press, Springer Verlag, Hachette, Sage Publication, McGraw Hill, Taylor & Francis, Pearson Education, Thomson Learning, Ashgate, Wiley & Sons, Palgrave Macmillan, Academics Press, etc. de la care Prior & Books aduce carte diversa, din toate domeniile cunoasterii umane.