S-au terminat inscrierile!
16 Septembrie 2010

Inscrierile la Scoala de creatie ADC*RO s-au terminat!

Cei interesati de domeniul publicitatii au avut la dispozitie putin peste 3 luni (de pe 7 iunie pana pe 15 septembrie), pentru a se inscrie la concursul de admitere aici, pe site-ul scolii.

Tutorii vor evalua in mod individual aplicatiile intrate in concurs si, printr-un sistem online, acestea vor fi notate pe o grila de la 1 la 5. La finalul lunii septembrie vor fi anuntati studentii admisi, care vor  participa la cursurile Scolii ADC*RO, editia a treia.

Dupa analizarea tuturor testelor de admitere si selectarea celor mai buni studenti, se va acorda si bursa la Scoala ADC*RO. De bursa va beneficia cel/cea care va indeplini simultan cele doua conditii ale concursului desfasurat pe Facebook: sa fi adunat un numar cat mai mare de likeuri in competitie si sa fie declarat admis de catre tutori.

Cursurile Scolii se vor desfasura pe parcursul a 12 saptamani si vor consta in doua intalniri saptamanale: un seminar si o sesiune de lucru in agentiile in care vor fi repartizati studentii.