S-au terminat inscrierile la Scoala ADC
3 Februarie 2009

Perioada de inscrieri s-a terminat. La mijlocul lunii februarie vor fi anuntati cei 45 de studenti care vor participa la cursurile Scolii.

La Scoala ADC s-au inscris 1.500 de candidati, dintre care 250 au finalizat aplicatiile si au intrat in competitie pentru a ocupa unul dintre cele 45 de locuri disponibile anul acesta.

Cursurile vor incepe pe data de 23 februarie si se vor desfasura pe parcursul a 12 saptamani.

In cadrul cursurilor, studentii vor invata despre cele mai importante mijloace de publicitate de la: Adrian Botan – McCann Erickson, Andrei Cohn - Cohn& Jansen | Ashley & Holmes, Andrei Tripsa – Propaganda, Costin Popescu – Cap, Dorian Pascuci - ADDV Euro RSCG, Ema Prisca – Graffiti BBDO, Liviu David – Next Advertising, Octav Gheorghe – Gavrila&Asociatii, Serban Alexandrescu – Headvertising, Sorin Tranca - Friends Advertising, Stefan Vasilachi – GMP, Valentin Suciu – Odyssey.

Tutorii vor evalua aplicatiile trimise si vor decide care au fost cei mai creativi student. Asa ca fiti cu ochii pe site pentru a vedea rezultatele!