Scoala ADC*RO a premiat absolventii editiei cu numarul 6
2 Iunie 2014

La sfarsitul lunii mai am sarbatorit alaturi de studenti, tutori si prieteni, finalul celei de-a sasea editii a Scolii ADC*RO. In cadrul petrecerii de final provoked by Grolsch si gazduita de Institute, The Café, au fost premiati cei 26 de absolventi.

De-a lungul a mai bine de 3 luni, studentii scolii au participat la cursuri si tutorate sustinute de 10 directori de creatie din agentii de publicitate de referinta din Romania, care ne-au ajutat sa incheiem cu succes o noua editie: Adrian Preda – Friends Advertising, Cătălin Dobre - McCann Erickson Romania, Dinu Pănescu - Propaganda, Dorian Pascuci - Havas Worldwide ADDV, Mihai Gongu – GMP Advertising, Mihnea Gheorghiu - Publicis Groupe, Șerban Alexandrescu – Headvertising, Sorin Trâncă - Friends Advertising, Ștefan Vasilachi - Geometry Global, Vali Suciu – Jazz.

Toti cei 26 de studenti au primit o diploma de participare si premii oferite de Lürzer's Archive, Editura Publica, Primul An de Publicitate de la Petre Barbu, Herlitz Romania si Institute, The Magazine.

Ca in fiecare an, tutorii au stabilit un top al primilor 10 absolventi cu cele mai bune portofolii. Cei 10 care vor primi cate un internship intr-o agentie de publicitate sunt: Stefan Grigoriu, care a castigat si "Best of Print", Andreea Moise, a castigat si "Best of BTL" si "Honorable Mention" pentru Outdoor, Ruxandra Drilea, care a primit si "Best of Radio", "Best of Digital" si "Honorable Mention" pentru Video & Innovative Media (tot ea a castigat si bursa oferita de Grolsch la inceputul scolii), Ada Musat a, care a primit si "Best of Innovative Media", "Honorable Mention" pentru Integrated Campaigns si "Special Grolsch Award: Best approach on an Experimentalist brief", Teodora Stefan, care a castigat si "Honorable Mention" pentru Video, Andreea Diana Barsan, Roxana Tanasache, Anca Bacila, care a castigat si "Best of Traditional Outdoor" si "Honorable Mention" pentru Innovative Media & Digital, Irina Stefan si Vica Schipor, care a obtinut si premiul pentru Best of Innovative Outdoor.

Felicitari merg si catre ceilalti absolventi: Alexandra Buduru, Alexandra Iordache, Alexandru Filip, Bogdan Petcu, Carmen Avadanoaei, Claudiu Codau, Corina Chirita, Ennifer Anefi, Ilinca - Ioana Tudorache (a primit Honorable Mention for the Integrated Campaign Brief), Ioana Andronie, Irina Prisacariu, Lacramioara Timofciuc, Luiza Dumistracel, Marian Iatan, Melania Lupu, Ramona Chirica (a castigat Best of Video si Best Portfolio Presentation).

Multumim tuturor pentru sprijin si mult succes absolventilor!