Scoala ADC*RO si-a premiat absolventii
18 Martie 2011

Pe 18 martie a avut loc Petrecerea de absolvire a studentilor Scolii ADC*RO, promotia februarie 2011, sustinuta de URSUS Romania.

Primii zece absolventi ai celei de-a treia editii a Scolii ADC*RO au cate un internship de o luna asigurat intr-una dintre agentiile: Friends Advertising, GMP Advertising, Headvertising, McCann Erickson, Next Advertising, Odyssey Communication, Propaganda si Publicis Romania. In cadrul petrecerii de absolvire, studentii din top 10 au fost invitati sa isi depuna portofoliul pentru un loc in una dintre cele opt agentii.

Cea de-a treia editie a Scolii numara 53 de absolventi, primii zece clasati, in ordinea notelor obtinute pentru portofoliile complete, fiind: Laura Dragomir, Alexandra Buligescu, Alex Petrescu, Alexandra Horvath, Iulian Adelin Popescu, Marius-Iulian Niculae, Alin Ionut Badiu, Vladimir Petrescu, Andra Magda si Iulia Andra Stoica. Pe langa internship-uri in agentii, primii trei absolventi ai acestei generatii au fost premiati cu accesorii de calculator din partea Canyon Romania.