Seminarul de deschidere
15 Ianuarie 2013

Ieri, 14 ianuarie 2013, ne-am intalnit cu noua generatie de studenti pentru a da startul celei de-a cincea editii a Scolii ADC*RO.

I-au intampinat Adrian Preda (Creative Director MRM Worldwide Bucuresti), Claudiu Dobrita (Creative Director Draftfcb), Stefan Vasilachi (Head of Art G2 Romania) si Vali Suciu (Creative Director Jazz).

Le-au povestit despre structura scolii, despre ce vor invata, despre intalnirile de seminar si tutorate si despre portofoliile de final. Plus o sesiune scurta de Q&A – intrebarile grele vin cu siguranta mai tarziu, pe masura ce intram in paine.

Studentii se vor intalni pentru urmatoarele cursuri si tutorate si cu ceilalti tutori: Andrei Tripsa (Managing Partner Three), Catalin Dobre (Group Creative Director McCann Erickson Romania), Cornel Gologan (Creative Director, Headvertising), Dinu Panescu (Group Creative Director McCann Erickson Romania), Liviu David (Creative Director Next Advertising), Mihai Gongu (Creative Director), Octav Gheorghe (Creative Director Gavrila&Asociatii), Razvan Capanescu (Creative Director Publicis), Sorin Tranca (Creative Director Friends Advertising) si Serban Alexandrescu (Creative Director Headvertising)

Luni, 21 ianuarie,  incepe treaba: Liviu David va tine seminarul: “Introducere in publicitate (structura agentiei, procesul creativ, rolul creativului, context). Strategie si concept creativ”, urmat de primul brief si primele idei :)

Aici gasiti programul complet!