Ultimii pasi ai Scolii ADC*RO 2011
19 Ianuarie 2011

Luni, 17 ianuarie 2011, a avut loc ultimul seminar al editiei a treia a Scolii ADC*RO. Au vorbit despre campanii integrate Serban Alexandrescu (Headvertising), Stefan Vasilachi (GMP) si Adrian Botan (McCann Erickson).

Ce urmeaza:

• 17 - 24 ianuarie - intalniri cu tutorii pentru a discuta ultimele briefuri: BTL si Campanii integrate
  • 24 - 31 ianuarie - tutoratele finale pentru discutarea portofoliilor cu tutorii din prima si a doua agentie
  • 8 februarie - predarea portofoliilor finale.

Portofoliile se vor preda in 2 forme*:

- varianta online, in format pdf, prin email, pe adresa teodora.calin@institute.ro.

- varianta printata, la sediul The Institute, parte din Millenium People , la adresa: Str. Gheorghe Lazar, nr. 21, ap. 3, et. 1, sector 1, Bucuresti**

* Data limita: 8 februarie, ora 18
** Portofoliile pot fi printate in orice forma doriti, nu exista un format standard

• aproximativ 2 saptamani de notare a portofoliilor - tutorii vor trece prin toate portofoliile studentilor si vor nota toate lucrarile. La final, topul celor mai buni studenti va fi stabilit in urma unei intalniri cu toti tutorii, in care se vor discuta rezultatele briefurilor.
  •  final de februarie: premierea studentilor si petrecerea de absolvire***

*** Data petrecerii va fi anuntata in luna februarie

Mult succes!