Ultimul seminar
26 Mai 2009

Aseara ne-am intalnit cu Serban Alexandrescu si Costin Popescu pentru a participa la ultimul seminar din cadrul acestei editii a Scolii ADC.

Desi eram cu totii melancolici ca am ajuns la final, am fost numai ochi si urechi la prezentarea lui Serban despre campaniile integrate.

Am aflat ca pentru o campanie integrata este suficient sa folosim numai 2 medii de promovare. Serban ne-a mai spus si ca dintre toate mijloacele de promovare, TV-ul este inca “liderul” desi nu poate livra prea multa informatie. Am mai vorbit si despre faptul ca o campanie nu trebuie sa repete executiile, ci ideea de baza.

Studentii trebuie acum sa isi finalizeze portofoliul care urmeaza sa fie evaluat de catre tutori. Le uram mult succes si inspiratie si asteptam cu nerabdare sa aflam care sunt cei 5 studenti care vor primi bursele.